Kitap veya yazar aramak için metin yazın ve ara tuşuna basın, arama aynı zamanda kitap bilgileri arasında da yapılmaktadır...
Arama kutusunu silmek için tıklayın...
Haçlılar - Kutsal topraklar uğruna yapılmış savaşların kanla yazılmış öyküsü
Ünlü tarihçi ve belgesel yapımcısı Dan Jones'tan sürükleyici bir tarih öyküsü. Ve daha da iyisi, bu bazen hüzünlü, bazen öfke uyandıran, bazen ilginç gelen beş asırlık uzatılmış hikayenin çoğu bizim coğrafyamızda geçiyor.

Yazar : Dan Jones
Orjinal İsim : Crusaders - An Epic History of the Wars for the Holy Lands
Orjinal Dil : İngilizce
Çevirmen : Melisa Miller
Editör : Barbaros Efe Güner
İlk Basım : Ocak - 2021
Ayrıntı : 13.5 x 215 cm 552 sayfa
Barkod : 9786059909631
Fiyat : 59.00 TL
İnternet Satış :Kitabın en güncel tanıtım dosyasını PDF formatında görmek için tıklayınız...

AMAZON BESTSELLER

“Konu ortaçağ hikayelerinin heyecanlı anlatımları olduğunda, Jones gibisi çok az.”

The Sunday Times


“Dan Jones orta çağ tarihini öykülemekte bir üstat.”
- DAN SNOW


“Güçlü bir hikâye, muhteşem bir şekilde anlatılmış. Dan Jones akıcı, zekâ ve sezgi dolu bir biçimde panoramik bir
bakış açısından ve bitmek tükenmek bilmeyen bir insancıllıkla yazıyor.
Sonuç son derece saygı uyandırıcı.”
- HELEN CASTOR

“Haçlılar’a bayıldım ve ondan birçok büyüleyici şey öğrendim.
Dan Jones bir dizi sıradışı işe girişmiş gerçek erkek ve kadının dünyasına bir pencere açıyor.”
- CONN IGGULDEN

“Haçlı seferlerinin güçlü ve enerji dolu bir hikayesi. Dan Jones haçlı dünyasının, doğu Akdeniz’den güney İspanya’ya, Bizans’tan Baltıklara kadar her arenasında bulunan muazzam bir karakter topluluğunun içine yaşam üflüyor. Canlı öykü anlatımını anekdotları anlatmak için bir araştırmacının gözüyle birleştiren Jones orta çağ yüzyılları boyunca kabaran ve yankıları günümüze kadar titreşmeye devam eden bir çatışmanın hayat dolu ve parlak (ama özenle inşa edilmiş) bir anlatımını sunuyor.”
- JONATHAN PHILLIPS“Günahlarınızın bağışlanmasını kazanmak için bu yolu sahiplenin
ve Kutsal Krallığın yok edilemez nurundan emin olun.”

Papa II. Urban böyle diyordu 1095 yılında. Kelimeleri Hristiyanları “Kutsal Kabre giden yola koyulmaya” ve yüzyıllar süren İslami hakimiyetten Kudüs’ü özgürleştirmeye girişmeye kışkırtmak içindi. Urban’ın toplanma çağrısı, haçı sahiplenenler için günahlardan arınma vaadiyle birleşince destansı bir dini çatışmayı tetikleyecekti. İnançlı kalabalıklarıyla desteklenen Hristiyan prensler İsa’nın düşmanlarına karşı, Avrupa’yı ve Akdeniz’i kan gölüne çevirecek bir dizi kutsal savaş başlattılar. Doğuda Halep’ten Batıda Endülüs’e kadar uzanan bir alandı savaş arenası.


Haçlılar kitabında Dan Jones Hristiyanlıkla İslam arasındaki neredeyse dört yüz yıl boyunca etrafı yakıp yıkan ve yankıları günümüzde hala duyulan bir orta çağ çatışmasına dair özgün bir bakış açısı sunuyor. Jones Haçlı Seferlerinin olaylarının basit bir şekilde listesini vermek yerine, bir dizi heyecanlı olaylar dizisini temel alarak bir “tarih tablosu” sunuyor. Bu kitabın başlığının “Haçlıları,” kadınları ve erkekleri, doğu ve batı kiliselerinin Hristiyanlarını, Sünni ve Şii Müslümanları, Arapları, Yahudileri, Türkleri, Mısırlıları, Berberileri, Moğolları ve hatta bir Viking çetesini bile içeriyor.


Dan Jones popüler tarihin üstadı, konu üzerinde yüksek bilgisinden destek alan anlatımıyla sayfa ardına sayfayı hevesle okutacak paha biçilemez bir yeteneğe sahip. Haçlı Seferleri dönemi daha önce hiç böylesine parlak ve çarpıcı renklerle betimlenmemişti veya hikayeleri böylesine bir tatla aktarılmamıştı.


Kitabın kategorileri
TarihKitaplarımızı D&R, Remzi Kitapevi, Penguen Kitabevi, İnkılap Kitapevi gibi perakendecilerden, çocuk kitaplarımızı ve bazı popüler kitaplarımızı Migros, Carrefour, Tansaş ve Özdilek gibi süpermarketlerin kitap reyonlarından temin edebilirsiniz.
Kitaplarımızın toplu teminini İkiA Yayın Dağıtım'dan yapabilirsiniz.