Kitap veya yazar aramak için metin yazın ve ara tuşuna basın, arama aynı zamanda kitap bilgileri arasında da yapılmaktadır...
Arama kutusunu silmek için tıklayın...
Dört Atlı (Ciltli)
2007’de Christopher Hitchens, Richard Dawkins, Sam Harris ve Daniel Dennett, Hitchens ailesinin kütüphanesinde dönüm noktası niteliği taşıyan bir sohbet gerçekleştirdi. Bu sohbetin videosu virüs gibi yayıldı ve modern ateizmi hızla başlatmış oldu. Söyledikleri şeyler işte bu kitapta.

Yazar : Richard Dawkins, Sam Harris, Christopher Hitchens, Daniel Dennett
Orjinal İsim : The Four Horsemen
Orjinal Dil : İngilizce
Çevirmen : Melisa Miller
İlk Basım : Ekim - 2019
Ayrıntı : 14 x 21.5 cm 200 sayfa
Barkod : 9786059909563
Fiyat : 35.00 TL
İnternet Satış :


Yeni ateist hareketin şafağında, boş inançların gerilemesinin müjdecileri olan ve “dört atlı” olarak bilinmeye başlanan düşünürler Christopher Hitchens, Richard Dawkins, Sam Harris ve Daniel Dennett, kokteyller eşliğinde birlikte bir sohbete oturdular. Bunu takip eden şey, YouTube’da ilk yayınlandığından bu yana milyonlarca kez izlenmiş, titiz, çığır açan ve büyüleyici bir karşılıklı konuşma oldu. Bu doruk noktasında olan bir entelektüel sorgulayıştı: keyiflendirici, eğlenceli, önceden kestirilemez, içten ve sorgulayıcı; modern ateizmi oluşturan örgünün ipliklerinin ne kadar çeşitli ve renkli olduğunu bize hatırlatıyordu.

Burada bu sohbetin ilk kez yayınlanmış transkripti var ve katılımcıların kitap için yazdıkları birer makale ile zenginleştirildi. Christopher Hitchens’in üzücü vefatı dolayısıyla bu makaleler arasında onunki yok. Stephen Fry’ın giriş yazısı eşliğinde, eklenmiş bu yeni makaleler, sohbete katılmış düşünürlerin kendi düşünüşlerinin evrimini yansıtıyor ve bu epik sohbetin özellikle kulaklarda çınlayan yönlerini vurguluyor. Düşünürlerin her biri insan varlığına dair en temel soruları tartışıyor ve masadaki diğerlerine, Tanrı, din, kültürel eleştiricilik, ruhanilik, inançlı insanlarla tartışma ve gerçek etik yaşamın bileşenlerinin ne olduğu konusunda durdukları yeri ayrıntılı olarak anlatmaları için meydan okuyor.

DÖRT ATLI için alkışlar


“Eğer düşünmek bir spor sayılsaydı, bu dörtlü ulusal süperstarlar olurlardı; ve Dört Atlı’yı okumak bir all-star oyununda ön koltuğa sahip olmak gibi. Bu ateizm ve din hakkında bir kitap olmaktan daha fazlası; tüm insan toplumlarının içine işlemiş yanılgı ve yanlış anlama dumanını yarıp geçmek için zekamızı nasıl kullanacağımız üzerine bir ders.”
— TIM URBAN, Bir Dakika! Ama Neden? sitesinin ve kitabının yazarı


“Doğaüstü açıklamalara inanmamaya eğilimli insanlar için Dört Atlı ustalıklı, komik, eğlenceli ve ciddi derecede kışkırtıcı bir başucu kitabı.”
— KURT ANDERSEN, stüdyo 360 radyo programının sunucusu ve Fanteziler Diyarı’nın yazarı


“Hitchens, Dawkins, Harris ve Dennett’in kelimelerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuluyor. Onlar Voltaire’nin varisleri.”
— MATT RIDLEY, Herşeyin Evrimi kitabının yazarı


“Bu kitabın her kelimesinin keyfini çıkartmak için bir ateist veya atlı olmanız gerekmez. Sadece gerçek entelektüel sorgulamaya ve özgür tartışmaya aç olmanız yeter. Ve gelin yüzleşelim, aç olmanın ötesinde, muhtemelen açlıktan ölmek üzeresiniz.”
— MEGHAN DAUM, Konuşulamaz’ın yazarı


“Bir Ateist devriminin başlangıç noktasını söylemek imkansız olsa da, bu sohbetten daha iyi bir aday zor.”
— PENN JILLETTE, Tanrı, Hayır! kitabının yazarı


“Kutsalları umursamayan, engin bilgili, yıkıcı biçimde gerçekçi, sinsice neşeli… Bu kitabı okumak, öğleden sonranızın büyük kısmını en büyük entelektüellerin bazılarıyla konuşarak geçirmek gibi.”
— JULIA SWEENEY, aktör, komedyen, yazar


“Kitap beni ele geçirdi. Bu çok bilgili sohbet boyunca sergilenen bilimin alçak gönüllülüğü ve açık sözlülüğü dinin kibri, ikiyüzlülüğü ve ‘uydurmaktaki’ muazzam küstahlığı karşısında ışık saçıyor. Ne kadar da umut verici bir sohbet!”
— SUSAN BLACKMORE, Mem Makinesi kitabının yazarıKitabın kategorileri
Bilim > Bilim ve Din


  Yazar(lar)ın Diğer Kitapları
 Tanrı Yanılgısı - 19. Baskı
 Bir Şeytanın Papazı
 Olasılıksızlık Dağına Tırmanmak
 Yeryüzündeki En Büyük Gösteri
 Gökkuşağını Çözmek - Bilim Yanılgı ve Mucize Tutkusu
 Gerçeğin Büyüsü (Ciltli)
 İnancın Sonu - İnanç ve mantığın kafa kafaya çarpışması
 Gen Bencildir - Kırkıncı Yıldönümü Baskısı
 Merak Tutkusu
 Kör Saatçi - 3. Baskı
 Ruhtaki Bilim
 Tanrıyı Aşmak
 Bir Şeytanın Papazı (Ciltli)
 Tanrı Yanılgısı (Ciltli)
 Gen Bencildir (Ciltli)
 Kör Saatçi (Ciltli)
Kitaplarımızı D&R, Remzi Kitapevi, Penguen Kitabevi, İnkılap Kitapevi gibi perakendecilerden, çocuk kitaplarımızı ve bazı popüler kitaplarımızı Migros, Carrefour, Tansaş ve Özdilek gibi süpermarketlerin kitap reyonlarından temin edebilirsiniz.
Kitaplarımızın toplu teminini İkiA Yayın Dağıtım'dan yapabilirsiniz.

Serinin Diğer Kitapları

Bir Şeytanın Papazı (Ciltli)

Gen Bencildir (Ciltli)

Gerçeğin Büyüsü (Ciltli)

Kör Saatçi (Ciltli)

Tanrı Yanılgısı (Ciltli)