Kitap veya yazar aramak için metin yazın ve ara tuşuna basın, arama aynı zamanda kitap bilgileri arasında da yapılmaktadır...
Arama kutusunu silmek için tıklayın...
Gerçeğin Büyüsü (Ciltli)
Bu kitap sadece bilimsel ipuçlarını bulup çıkarmakla kalmayan, okuyucuyu da bir bilimci gibi düşünmeye teşvik eden çarpıcı bir dedektiflik hikayesi.

Yazar : Richard Dawkins, Dave McKean
Orjinal İsim : Magic of Reality
Çevirmen : İstem Fer
Editör : B. Duygu Özpolat
İlk Basım : Ocak - 2012
Ayrıntı : 20 x 26 cm 272 sayfa
Barkod : 9789944315173
Fiyat : 55.00 TL
İnternet Satış :
Büyünün pek çok çeşidi var. Doğaüstü büyü, atalarımızın bilimsel yöntemi geliştirmeden önce dünyayı açıklamak için kullandıkları büyüdür. Eski Mısırlılar gecenin varlığını, tanrıça Nut'un güneşi yutmasıyla açıklamışlardı. Vikingler gökkuşağının, tanrıların dünyaya uzanan köprüsü olduğuna inanıyorlardı. Japonlar depremleri dünyayı sırtında taşıyan dev bir kedibalığının kuyruğunu sallamasıyla açıklıyorlardı. Bunlar büyü içeren, sıradışı masallar. Ama bir başka büyü türü daha var ve bu büyü bu sorulara gerçek cevaplar keşfederken yaşadığımız keyifte yatıyor. Bu sözünü ettiğim, gerçeğin büyüsü, yani bilim.
Zeki düşünce deneyleri, göz kamaştıran resimler ve ağzınızı açık bırakacak gerçeklerle Gerçeğin Büyüsü şaşırtıcı derecede geniş bir yelpazedeki doğa olaylarını açıklıyor. Madde neden yapılmıştır? Evren kaç yaşındadır? Tsunamilere neden olan şey nedir? Neden bu kadar çok çeşit bitki ve hayvan var? İlk kadın veya erkek kimdi? Bu kitap sadece bilimsel ipuçlarını bulup çıkarmakla kalmayan, okuyucuyu da bir bilimci gibi düşünmeye teşvik eden çarpıcı bir dedektiflik hikayesi.


Gerçeğin Büyüsü için övgüler:
“Benden sıklıkla gençler için güzel bilim kitapları önermem istenir. Bundan sonra tereddüt etmeme gerek kalmadı. Gerçeğin Büyüsü, çok az bilinen gerçekleri çok yaygın olarak inanılan masallardan ayırırken evren hakkında hepimizin merak ettiği sorulara değinen güzel, kolay anlaşılır ve geniş çaplı bir kitap sunuyor. Bu nedenle, belki de bilimi popülerleştirme işini en iyi yapan kişi olan Dawkins'in ustaca ve edebi üslubuyla yazılmış ve Dave McKean tarafından nefis bir şekilde resimlendirilmiş bu kitap her yaştan insan için etkili bir kaynak olmalı. İnsan başka ne isteyebilir ki?”
-Lawrance Krauss

Richard Dawkins kitabı anlatıyor


https://vimeo.com/144968100

The Magic of Reality kitabının yazarı Richard Dawkins ile röportaj from felis agnosticus on Vimeo.


Kitabın 39.Sayfasındaki kırmızı ile işaretli rakamların ikisinin de 64000 metre (64km) olması gerekirken "7000 metre" ve "beş kilometre" olarak yazılmış. Özür diler, her iki rakamı da 64km olarak dikkate almanızı rica ederiz. (Sn Ali Yıldırım'a hatayı fark ettiği için teşekkür ederiz.)


Üst üste dizilmiş 185 milyon fotoğrafı hayal etmek kolay değildir. Böyle bir yığının yüksekliği ne olurdu? Şöyle ki her bir fotoğrafın normal fotoğraf kâğıdına basıldığını düşünecek olursak, 185 milyon fotoğraf 7.000 metrelik bir kule oluşturur: bu üst üste 180 tane New York gökdeleninden bile yüksek. Devrilmese bile (ki devrilir) tırmanmak için çok yüksek. Öyleyse hadi onu yan yatıralım ve fotoğrafların hepsini tek bir kitap rafına yerleştirelim.
Kitap rafının uzunluğu ne kadar olur?
Yaklaşık beş kilometre.

Kitabın kategorileri
Bilim
Çocuk > Gençlik > Bilim


  Yazar(lar)ın Diğer Kitapları
 Tanrı Yanılgısı - 19. Baskı
 Bir Şeytanın Papazı
 Olasılıksızlık Dağına Tırmanmak
 Yeryüzündeki En Büyük Gösteri
 Gökkuşağını Çözmek - Bilim Yanılgı ve Mucize Tutkusu
 Gen Bencildir - Kırkıncı Yıldönümü Baskısı
 Merak Tutkusu
 Kör Saatçi - 3. Baskı
 Ruhtaki Bilim
 Dört Atlı (Ciltli)
 Tanrıyı Aşmak
 Bir Şeytanın Papazı (Ciltli)
 Tanrı Yanılgısı (Ciltli)
 Gen Bencildir (Ciltli)
 Kör Saatçi (Ciltli)
Kitaplarımızı D&R, Remzi Kitapevi, Penguen Kitabevi, İnkılap Kitapevi gibi perakendecilerden, çocuk kitaplarımızı ve bazı popüler kitaplarımızı Migros, Carrefour, Tansaş ve Özdilek gibi süpermarketlerin kitap reyonlarından temin edebilirsiniz.
Kitaplarımızın toplu teminini İkiA Yayın Dağıtım'dan yapabilirsiniz.

Serinin Diğer Kitapları

Bir Şeytanın Papazı (Ciltli)

Dört Atlı (Ciltli)

Gen Bencildir (Ciltli)

Kör Saatçi (Ciltli)

Tanrı Yanılgısı (Ciltli)